Dečija škola šaha Kralj

Šahovski klub “Kralj“ je osnovan i počeo je sa radom 2008. godine. Klub kao i škola šaha rade na opštini Čukarica i nalazi se na odličnoj lokaciji. Kao jako mlad klub već smo učestvovali na raznim turnirima i imamo više desetina medalja.

Škola šaha za decu

Cilj vaspitno-obrazovnog rada škole šaha je da učenici ovladaju osnovnim zakonitostima i principima šahovske igre radi formiranja njihove radne sposobnosti, savesnosti, istrajnosti, urednosti, radoznalosti, kreativnosti, strpljenju, logičkom razmišljanju, originalnosti i spremnosti na saradnju uz uvažavanje tuđeg mišljenja načela lepog ponašanja, da kod učenika izgradi kulturu rada, da se rad obavlja na vreme u predviđenom radnom prostoru, kao i da se razvija svesna potreba da se započeti posao završi do kraja. Posle postizanja pomenutih ciljeva, naravno, dugoročni cilj za decu koja se opredele za takmičarski šah je i postizanje vrhunskih rezultata.

Zadaci škole šaha su:

 • izgrađivanje interesovanja za šahovsku igru,
 • igranje šaha,
 • stimulisanje mašte, kreativnosti i radoznalosti tokom učenja šaha,
 • povezivanje znanja o šahu sa životnim situacijama,
 • izgrađivanje logičkog shvatanja šahovske igre kao osnove za logičko mišljenje,
 • osposobljavanje učenika da samostalno donose odluku kroz igranje šaha,
 • jačanje tolerancije na frustraciju kao bitnog faktora emocionalne inteligencije,
 • razvijanje svesti o sopstvenom napredovanju i jačanje motivacije za dalje učenje šaha.

Škola šaha je organizovana u četiri nivoa i to:

 • Predškolci i mlađi – početni nivo škole šaha (od 4 do 7 godina), prva grupa: ponedeljak i petak od 18h do 19h
 • Početni nivo škole šaha (druga grupa): ponedeljak i petak od 19h do 20h
 • Srednji nivo škole šaha (treća grupa): ponedeljak i petak od 20h do 21h
 • Takmičarski (napredni) nivo škole šaha (A tim): subota od 16 do 18h

ulica: Trgovačka 7, lokal broj 7 (tržni cenar pored zgrade Gorenje, lokal na spratu), Beograd

www.sahklubkralj.com

mail: sahklubkralj@gmail.com

 

Оставите одговор