Šahovska škola i Šahovski klub „Vidikovac“

ul. Vidikovački venac 79 (na spratu TPC Orašac)
11090 Beograd, tel: 063/7217-555
sahklubvidikovac@gmail.com

Škola šaha šahovskog kluba Vidikovac počela je sa radom 20.03.2004. godine na inicijativu dugogodišnjeg igrača (majstorski kandidat), međunarodnog šahovskog sudije (najmlađe na svetu) i nastavnika izbornog predmeta šah u osnovnim školama, Marije Lukić. Do sada smo iznedrili više stotina osvajača medalja na opštinskom nivou, više desetina na gradskom nivou, zatim na prvenstvu Srbije, Balkana, Jugoistočne Evrope kao i šampiona Evrope. Uspesi su postignuti zato što Šahovski Klub Vidikovac ima odličnu saradnju kako sa učenicima tako i sa roditeljima, što je preduslov za postizanje nekih ozbiljnijih rezultata.

ŠK Vidikovac se takmiči u svim disciplinama, blic, ubrzani i redovni šah, atomac kao i rešavanje šahovskih problema.

Upis novih članova u školu šaha vrši se tokom cele godine

Šahovski klub Vidikovac, upis novih članova u školu šaha, vrši tokom cele godine. Prilikom prvog dolaska radi se testiranje, zatim se dete upisuje i upućuje u odgovarajuću grupu u zavisnosti od nivoa znanja koje poseduje (ukoliko nema – početna grupa). Posebni termini su za predškolce i one koji još uvek ne znaju kako se igra šah i kreću figure.

Prilikom upisa, obavezno je prisustvo roditelja. Na čas nije potrebno donositi rekvizite jer imamo najsavremeniju opremu. Klub poseduje veliki broj šahovskih tabli i figura, dve demonstracione table, najsavremenije digitalne satove i kompjuter i TV za savremeni metod nastave.

Predavanja se održavaju utorkom i četvrtkom kao i subotom i nedeljom u zavisnosti od znanja i godina samog polaznika.

  • Predškolci (I grupa), termini: utorak i četvrtak od 18:00h do 19:00h
  • Početni nivo (II grupa), termini: utorak i četvrtak od 19:00h do 20:00h
  • Srednji nivo (III grupa), termini: utorak i četvrtak od 20:00h do 21:00h
  • Napredni nivo (IV grupa), termini: subota od 18:30h do 20:00h
  • A tim (najbolji), termini: nedelja od 17:00h do 19:00h

Deco, dođite, čekamo Vas da postanete šampioni i naučite ono što sve velike svetske umove krasi!

Оставите одговор