Šah kao izborni predmet u Srbiji postoji još od 2007 godine. Diplome koje su deca osvajala na kadetskim prvenstvima nisu se vrednovale jer Ministarstvo nije organizator tog takmičenja. Konačno, počevši od januara 2015. godine deca u Srbiji moćiće da igraju školsko, opštinsko, gradsko, okružno i republičko takmičenje u okviru osnovnih škola i da se takmiče kao što to čine i iz drugih predmeta. Takmičenja će biti i pojedinačna i ekipna.

Šah postaje ravnopravan sa ostalim predmetima kao što su matematika, fizika, hemija…

Kalendar je sledeći:

Školska takmičenja: 31.januar, pojedinačno – 1. februar, ekipno
Opštinsko takmičenje: 21.februar, pojedinačno – 22.februar, ekipno
Okružno takmičenje: 21.mart, pojedinačno – 22.mart, ekipno
Republičko takmičenje: 18.april, pojedinačno – 19.april, ekipno

Srećno!

Оставите одговор