Šahovski savez Beograda, u vremenu od 03. – 11. marta 2015. godine organizuje Otvoreni ženski osmomartovski rejting turnir. Pravo učestvovanja na turniru imaju sve igračice iz zemlje i inostranstva bez obzira na rejting, titulu i kategoriju. Igra se 9 kola po Švajcarskom sistemu, kompjutersko parovanje uz tempo igre od 40 poteza za 120 minuta i 30 minuta po takmičarki do kraja partije.
Turnir se rejtinguje kod FIDE i kategoriše po Pravilniku o kategorizaciji Šahovskog saveza Srbije. Upisnina za učešće na turniru iznosi 2.000,00 dinara.
Prvoplasirana takmičarka stiče pravo nastupa na Osmomartovskom ženskom velemajstorskom turniru 2016. godine pod uslovom
da na Rejting listi FIDE za februar 2016. godine ima najmanje 2100 rejting poena.
Sve učesnice su u obavezi da donesu ispravan šahovski sat i standardnu šahovsku garnituru. Organizator zadržava pravo da u odnosu na broj prijavljenih takmičarki promeni sistem takmičenja. Učesnice koje žele da koriste hotelski smeštaj, mogu to ostvariti u hotelu Slavija uz popust od 30%. Bliže informacije se mogu dobiti u Šahovskom savezu Beograda, lično ili na telefon 011/26-56-846

Оставите одговор