Šahovski savez Beograd, organizuje u hotelu „Slavija“ i sali ŠSB, od 29.06 – 05.07.2015. godine „OMLADINSKO PRVENSTVO BEOGRADA – 2015“. Početak prvog kola 29. juna 2015. godine u 09:30 časova. Predviđeno je da se na turniru u tri dana igraju dupla kola i to: 29.juna, 01. i 03 jula, sa
početkom kola u 09:30 i u 14:00.časova. Pravo učešća imaju svi omladinci rođeni 1995 i mlađi, koji su registrovani za klubove koji pripadaju ŠSB-a i da imaju najmanje I kategoriju ili zvanični FIDE rejting, ali ne manji od 1600 i da se nalaze na Rejting listi Srbije. Pravo učešća imaju i omladinci koji su se kvalifikovali za ovo prvenstvo sa tunira „Omladinske nade – 2015“.
Na prvenstvu u konkurenciji omladinki, pravo učešća imaju sve omladinke rođene 1995 i mlađe, koje su registrovane za klubove koji pripadaju ŠSB-a, a koje imaju najmanje III kategoriju. Igra se 9 kola po švajcarskom sistemu(FIDE varijanta). Tempo igre je 40 poteza za 90 minuta + 30 minuta po igraču do kraja. Turnir se rejtinguje kod FIDE i kategoriše prema Pravilniku o kategorizaciji ŠS Srbije. Slobodan dan na turniru je 30 jun 2015.

Učesnici turnira koji nisu izvršili uplatu u fond „Nikole Karaklajića“ za 2015 godinu,, mogu to učiniti prilikom prijave ili neposredno pre početka turnira, jer u protivnom nemaju pravo učešća na turnir. Uplatom od 300,00 dinara, za tekuću kalendarsku godinu, član fonda stiče pravo da prilikom učešća na svim open turnirima u organizaciji ŠSB, ostvari popust od 5% prilikom uplate kotizacije. Igrači koji imaju rejting FIDE, dužni su da najkasnije do početka trećeg kola izvrše uplatu rejting takse za 2015. godinu. Ne uplaćivanje takse ili ne podnošenje dokaza na uvid o izvršenoj uplati do navedenog kola, može dovesti do isključenje igrača sa turnira. Uplata se vrši u Šahovskom savezu Beograda. Svi učesnici su obavezani da donesu ispravan šahovski sat i standarnu šahovsku garnituru.

Više informacije o turniru mogu se dobiti u kancelariji ŠSB ili na telefon: 26-56-846 Prijave se primaju u ŠSB do petka 26. juna 2015 do 14,00 sati.

Оставите одговор