Gradsko takmičenje za osnovce

Šahovski savez Beograda u saradnji sa Ministarstvom prosvete organizuje Pojedinačno i ekipno prvenstovo učenika i učenica OŠ Beograda  9. i 10. aprila 2016. godine, u OŠ „Mihajlo Pupin“, naselje Nova Galenika, ul. Emilije Jakšić br. 31a (autobusi 84 i 612 ).

Pravo nastupa na Prvenstvu imaju svi učenici koji su se kvalifikovali sa opštinskih prvenstava (prva tri učenika ili učenica) kao i škole u ekipnoj konkurenciji koje su to pravo stekle na opštiskom takmičenju. Prijave za sve kategorije učesnika, primaju se u ŠSB zaključno sa četvrtkom 07. aprila, do 14,00 časo. Prijave se mogu poslati na mejl ŠSB: beochess@yahoo.com

Svi takmičari svrstani su u četiri kategorije:

– učenici i učenice I i II razreda

– učenici i učenice III i IV razreda

– učenici i učenice V i VI razreda

– učenici i učenice VII i VIII razreda

Igra se 7 kola, Švajcarski sistem, po FIDE pravilima za Ubrzani šah uz tempo igre od 15 minuta po igraču.  Svaki učesnik je obavezan da na takmičenje donese standarnu šahovsku garnituru i ispravan šahovski sat. Za ekipno takmičenje, svaka ekipa je obavezna da na donese dve standarne šahovske garniture i dva ispravana šahovska sata Šahovski savez Beograda

Оставите одговор

Related Post

Simultanka na 1000 tabliSimultanka na 1000 tabli

Šahovski savez Beograda pod pokroviteljtvom Skupštine grada organizuje velike simultanke na otvorenom popularno nazvane „Simultanka na 1000 tabli“ počev od 1990. godine. Jedinstvena šahovska predstava „Simultanka na otvorenom“ počev od 2008.