Šahovski savez Beograda u saradnji sa Ministarstvom prosvete organizuje Pojedinačno i ekipno prvenstovo učenika i učenica OŠ Beograda  9. i 10. aprila 2016. godine, u OŠ „Mihajlo Pupin“, naselje Nova Galenika, ul. Emilije Jakšić br. 31a (autobusi 84 i 612 ).

Pravo nastupa na Prvenstvu imaju svi učenici koji su se kvalifikovali sa opštinskih prvenstava (prva tri učenika ili učenica) kao i škole u ekipnoj konkurenciji koje su to pravo stekle na opštiskom takmičenju. Prijave za sve kategorije učesnika, primaju se u ŠSB zaključno sa četvrtkom 07. aprila, do 14,00 časo. Prijave se mogu poslati na mejl ŠSB: beochess@yahoo.com

Svi takmičari svrstani su u četiri kategorije:

– učenici i učenice I i II razreda

– učenici i učenice III i IV razreda

– učenici i učenice V i VI razreda

– učenici i učenice VII i VIII razreda

Igra se 7 kola, Švajcarski sistem, po FIDE pravilima za Ubrzani šah uz tempo igre od 15 minuta po igraču.  Svaki učesnik je obavezan da na takmičenje donese standarnu šahovsku garnituru i ispravan šahovski sat. Za ekipno takmičenje, svaka ekipa je obavezna da na donese dve standarne šahovske garniture i dva ispravana šahovska sata Šahovski savez Beograda

Оставите одговор