Šahovski savez Beograda organizovao je u hotelu Slavija od 30.06.-06.07.2016. „Omladinsko prvenstvo Beograda – 2016“. Slobodan dan bio je 02.07.2016. Igralo se 9 kola i to od 9.30h. Pravo učešća imali su omladinci i omladinke rodjeni 1996. i mlađi sa I kategorijom ili medjunarodnim rejtingom.

 

U konkurenciji omladinaca učestovalo je 16 igrača. Prvo mesto osvojio je talentovani Mihailo Savić član šahovskog kluba Vidikovac, drugo mesto odličnom igrom osvojio je Uroš Sevkušić iz šahovskog kluba NBŠK, dok je treće mesto takodje osvojio član šahovskog kluba Vidikovac MK Balša Vidak Graovac.

Konačne tabele i rezultate po kolima pogledajte na sledećem linku >>>

U konkurenciji omladinki igrao se berger. Turnir je igralo 6 omladinki kod kojih je pobedila Jovana Srdanović član šahovskog kluba Grocka, drugo mesto i takodje plasman na omladinsko prvenstvo Srbije stekla je Andjela Matović član šahovskog kluba Tadić, dok je treće mesto osvojila Nevena Đorđević član šahovskog kluba Kralj.

Konačne tabele i rezultate po kolima pogledajte na sledećem linku >>>

Оставите одговор