I liga Beograda ove godine igrana je prvi put. Najjači klubovi iz Zone A i Zone B kao i dva kluba koja su ispala iz Kvalitetne lige prosle godine, ove godine igrala su I ligu Beograda. Slobodno možemo da kažemo da je ideja odlična kao i da je liga bila izuzeztno kvalitetna. Partije su se igrale do kraja, mečevi lomili tek u trećem satu igre. Ekipe su bile ujednačene i pobednika je odlučila duža klupa. Za prva tri mesta borilo se 6 klubova, što se vidi i po konačnom plasmanu. Za ispadanje  4 ekipe i to: GP Dom, Kolubara, Sremčica i Železničar. 

Na kraju, po konačnom plasmanu, prvo mesto osvojila je ekipa „Borče“ jer je ŠK „Vidikovac“ u sedmom i devetom kolu pobedila do tada prvoplasirane ekipe ŠK „Turbina“ i ŠK „Dunavski-venac“. Drugo i treće mesto podelile su ali po dodatnim kriterijumima, drugo mesto osvojila je ekipa Dunavski – venac dok je treće mesto osvojila ekipa Turbine. Vidikovac je zauzeo četvrto mesto isped NBŠK i Batajnice.

 

Оставите одговор