Šahovski savez Beograda u saradnji sa Sportskim udruženjem “Ser Žil”, u okviru završnog ciklusa takmičenja za kalendarsku 2016. godinu, organizuje u restoranu »Ser Žil« 21. 12. 2016. (Sreda) sa početkom u 17:30 časova Ekipno brzopotezno takmičenje

1. Pravo učešća imaju klubovi koji su registrovani kod ŠSB. kao i klubovi koji su registrovani, kod drugih udruženih saveza koji pripadaju ŠS Srbije

2. Igra se na 4 table, a jedan klub može prijaviti najviše dve ekipe i za svaku ekipu sastav od 6 takmičara (4+2)

3. Klubovi koji ne pripadaju ŠSB, nemaju pravo na prijavu druge ekipe niti imaju pravo na gostujućeg igrača.

4. Redosled igrača po tablama, može se menjati za svako kolo (ali samo od igrača prijavljenih u sastav ekipe), bez obzira na predati redosled igrača prilikom prijave.

5. Omladinac koji ima dvojnu registraciju, može da igra za klub gde je dvojno registrovan, samo uz saglasnost matičnog kluba (u tom slučaju ne računa se kao gostujući igrač). Ukoliko matični klub ili klub gde je dvojno registrovan ne nastupaju, tada može kao gost da igra za bilo koji klub po svom izboru

6. Klubovi koji su članovi ŠSB imaju pravo na jednog gostujućeg igrača i on ulazi u kvotu od 6 igrača. Igrač-gost mora biti prijavljen u sastav ekipe pre početka takmičenja. Klub koji prijavi dve ekipe, može samo u prvoj ekipi da ima gostujućeg igrača.

7. Klubovi koji u ekipi imaju gostujućeg igrača, plaćaju uvećanu kotizaciju: Prva liga Srbije i Premijer liga Beograda 1000,00 dinara, a klubovi nižih liga 500,00 dinara.

8. Igrač kao gost, ima pravo nastupa za drugi klub (ekipu), samo ukoliko na turniru ne igra njegov matični klub (iz ovog se izuzimaju igrači po čl. 6)

9. Takmičenje se igra po Pravilima igre FIDE za brzopotezni šah.Tempo igre je 5 minuta po igraču, a igra se po Švajcarskom sistemu, FIDE varijanta (komjutersko parovanje) Igra se 15 kola. Ekipe iz istog kluba igraju međusobno u I kolu. Organizator zadržava pravo da eventualno promeni (smanji) broj kola, prema adekvatnom broju ekipa.

10. Pobednik je ekipa koja osvoji najveći broj poena. Detaljnija tumačenja biće regulisana Pravilnikom turnira.

11. Prvoplasirani klub-ekipa osvaja titulu šampiona Beograda u brzopoteznom šahu i pehar u trajno vlasništvo. Najbolje plasirani klub iz: Premijer lige, Kvalitetne lige, I lige Beograda, II lige Beograda i III lige Beograda, osvaja titulu pobednika svoje lige i pehar u trajno vlasništvo

12. Novčane nagrade su: 1.- 25.000,00 2.- 16.000,00 3.- 11.000,00 4.- 7.000,00 i 5.- 5.000,00 U slučaju deobe mesta, novčane nagrade su deljive.

13. Organizator obezbeđuje kompletnu opremu (šahove i satove) Kotizacija za učešće: Prva liga Srbije, Premijer liga Beograda i Gostujuće ekipe 4.500,00 dinara Kvalitetna liga 3.500,00 I liga Beograda 3.000,00 II liga Beograda 2.500,00 III liga Beograda 2.000,00 Za prijavu druge ekipe, visina uplata je 50% od uplate za prvu ekipu

14. Broj mesta je ograničen. Prijave ekipa do 20.12.2016 godine, do 14 šasova. Klubovi koji se prijave posle tog roka ili na licu mesta pre početka takmičenja, plaćaju kotizaciju uvećanu za 1000,00 dinara.

Sva obaveštenja o turniru mogu se dobiti u kancelariji ŠSB lično ili na tel. 26-56-846

Оставите одговор