Omladinsko prvenstvo Beograda

Šahovski savez Beograda organizuje omladinsko prvenstvo Beograda za 2017. godinu (u konkurenciji omladinaca i konkurenciji omladinki posebno) pod nazivom „OMLADINSKO PRVENSTVO BEOGRADA – OMLADINSKE NADE 2017″.
Prvenstvo se igra u prostorijama ŠK Radnički, ul. Gospodara Vučića 231, Beograd, u periodu od 1. jula – 6. jula 2017. godine. Otvaranje prvenstva je u subotu, 1. jula u 9.25 časova a prvo kolo počinje odmah nakon toga. Igra se 9 kola po švajcarskom sistemu (FIDE varijanta). Igra se svakog dana sa početkom u 9.30 časova. Dupla kola su na programu 1., 3. i 5. jula. Tempo igre je 90 minuta za 40 poteza plus 30 minuta po igraču do kraja partije.

Turnir se rejtinguje kod FIDE a postoje uslovi za osvajanje kategorija. Pravo učešća imaju omladinci rođeni 1998. godine i mlađi, čija je osnovna registracija vezana za klubove – članove Šahovskog saveza Beograda i koji imaju najmanje III kategoriju ili zvanični FIDE rejting. U konkurenciji omladinki pravo učešća imaju omladinke rođene 1998. godine i mlađe, čija je osnovna registracija vezana za klubove – članove Šahovskog saveza Beograda i koje imaju najmanje III kategoriju.
Po dvoje prvoplasiranih takmičara u obe konkurencije stiče pravo učešća na omladinskom prvenstvu Srbije za 2018. godinu. Učesnici koji imaju FIDE rejting dužni su da, ukoliko to već nisu učinili u prethodnom periodu, izvrše uplatu članarine igrača za rejting za 2017. godinu u iznosu od 600,00 dinara.
Uplata se vrši na tekući račun Šahovskog saveza Beograda broj: 205-18163-16 zaključno sa 30. junom 2017. godine a dokaz da je ova obaveza izvršena (uplatnica, overena takmičarska knjižica, potvrda iz Kancelarije ŠSB), potrebno je poneti sa sobom na dan početka prvenstva.  Dodatne informacije mogu se dobiti lično u Kancelariji ŠSB, na telefon: 011/2-656-846 ili putem mejl adrese ŠSB beochess@yahoo.com.
Prijave za učešće primaju se lično u Kancelariji ŠSB, putem telefona 011/2-656-846 ili putem mejl adrese ŠSB beochess@yahoo.com zaključno sa utorkom, 27. junom do 14,00 sati.

Оставите одговор

Related Post

Jasenak OPEN

Jasenak OPEN igra se u Smederevu 16.04.2016. sa početkom u 10h. Igra se 7 kola na tempo igre od 15 minuta po igraču. Zainteresovani takmičari detalje mogu pogledati u raspisu…

48. Međunarodni velemajstorski turnir šahistkinja

Šahovski savez Beograda od 03. do 11.03.2016. organizuje 48. Međunarodni velemajstorski osmomartovski turnir šahistkinja pod pokroviteljstvom Skupštine grada Beograda. Osmomartovski ženski šahovski turnir (uz još dva turnira) je turnir sa

Otvoreni osmomartovski ženski rejting turnir

Šahovski savez Beograda, u vremenu od 03. – 11. marta 2015. godine organizuje Otvoreni ženski osmomartovski rejting turnir. Pravo učestvovanja na turniru imaju sve igračice iz zemlje i inostranstva bez obzira