Šahovski savez Beograda organizuje omladinsko prvenstvo Beograda za 2017. godinu (u konkurenciji omladinaca i konkurenciji omladinki posebno) pod nazivom „OMLADINSKO PRVENSTVO BEOGRADA – OMLADINSKE NADE 2017″.
Prvenstvo se igra u prostorijama ŠK Radnički, ul. Gospodara Vučića 231, Beograd, u periodu od 1. jula – 6. jula 2017. godine. Otvaranje prvenstva je u subotu, 1. jula u 9.25 časova a prvo kolo počinje odmah nakon toga. Igra se 9 kola po švajcarskom sistemu (FIDE varijanta). Igra se svakog dana sa početkom u 9.30 časova. Dupla kola su na programu 1., 3. i 5. jula. Tempo igre je 90 minuta za 40 poteza plus 30 minuta po igraču do kraja partije.

Turnir se rejtinguje kod FIDE a postoje uslovi za osvajanje kategorija. Pravo učešća imaju omladinci rođeni 1998. godine i mlađi, čija je osnovna registracija vezana za klubove – članove Šahovskog saveza Beograda i koji imaju najmanje III kategoriju ili zvanični FIDE rejting. U konkurenciji omladinki pravo učešća imaju omladinke rođene 1998. godine i mlađe, čija je osnovna registracija vezana za klubove – članove Šahovskog saveza Beograda i koje imaju najmanje III kategoriju.
Po dvoje prvoplasiranih takmičara u obe konkurencije stiče pravo učešća na omladinskom prvenstvu Srbije za 2018. godinu. Učesnici koji imaju FIDE rejting dužni su da, ukoliko to već nisu učinili u prethodnom periodu, izvrše uplatu članarine igrača za rejting za 2017. godinu u iznosu od 600,00 dinara.
Uplata se vrši na tekući račun Šahovskog saveza Beograda broj: 205-18163-16 zaključno sa 30. junom 2017. godine a dokaz da je ova obaveza izvršena (uplatnica, overena takmičarska knjižica, potvrda iz Kancelarije ŠSB), potrebno je poneti sa sobom na dan početka prvenstva.  Dodatne informacije mogu se dobiti lično u Kancelariji ŠSB, na telefon: 011/2-656-846 ili putem mejl adrese ŠSB beochess@yahoo.com.
Prijave za učešće primaju se lično u Kancelariji ŠSB, putem telefona 011/2-656-846 ili putem mejl adrese ŠSB beochess@yahoo.com zaključno sa utorkom, 27. junom do 14,00 sati.

Оставите одговор